Meeting Point X, Oslo Systeemiajattelulla älykkäämpää rakentamista


Kohteesta
Tietoa kohteesta
Oslon X Meeting point on Norjan uusin ja monipuolisin messu- ja tapahtumakeskus. Geberit toimitti tänne WC-ratkaisut, joiden laadukas ja kustannustehokas asennus toteutettiin Duofix-järjestelmän avulla. Geberitin ainutlaatuinen Duofix-asennusjärjestelmä nopeutti asennusta ja kokoonpanoa, vähensi projektikustannuksia ja monimutkaisuutta sekä vaikutti projektin huippulaatuun ja luotettavuuteen. Lisäksi Geberitin johtavien kylpyhuonekalusteiden avulla luotiin yhtenäinen ja kokonaisvaltainen WC-ratkaisu.
Miksi Geberit
Geberitin ainutlaatuinen Duofix-asennusjärjestelmä nopeutti asennusta ja kokoonpanoa, vähensi projektikustannuksia ja monimutkaisuutta sekä vaikutti projektin huippulaatuun ja luotettavuuteen. Lisäksi Geberitin johtavien kylpyhuonekalusteiden avulla luotiin yhtenäinen ja kokonaisvaltainen WC-ratkaisu.
“Duofix-asennusjärjestelmän ansiosta asentajia tarvitaan vähemmän paikan päällä. Asentajat ovat suhtautuneet myönteisesti, ja myös asiakas on tyytyväinen.”
Martin Levernes, urakoitsija, Steinar Levernes A/S
Kohteen tiedot
Rakennus: Meeting point X
Paikkakunta: Oslo, Norja
Arkkitehti: APTO Architects B.V.
Asentaja: Steinar Levernes AS
Valmistumisajankohta: 2017